رویه‌های بازگردانی کالا

20روز ضمانت بازگشت


آرامش خاطر مشتریان از خرید خود از مهمترین اولویت های فروشگاه اینترنتی پوشاک لاله میباشد.در همین راستا ما تمام تلاش خود را بکار گرفته تا اطلاعات دقیقی از محصولات را در سایت قرار دهیم  تا شما بتوانید با آگاهی کامل اقدام به خرید نمایید.ممکن است مشتریان محترم  پس از خرید به دلایل ذکر شده در سایت قصد تعویض یا بازگرداندن کالای خریداری شده را داشته باشند که در این راستا لاله ضمانت 20روزه جهت بازگردانی را به شما عزیزان میدهد که محاسبه این بازه به این صورت است که 20روز از زمان تحویل کالا به مشتری تا اخذ محصول ارجاعی توسط لاله صورت میگیرد.این 20 روز با در نظر گرفتن روزهای تعطیل می‌باشد.

تبصره : فاکتور های تعویضی قابلیت تعویض مجدد را ندارند.

بازگشت و یا تعویض کالا چه دلایلی میتواند داشته باشد؟


  1. عدم مطابقت محصول سفارشی با محصول دریافتی(شامل رنگ سایز و کد جنس)
  2. وجود نقص و ایراد در کالای خریداری شده

کدام کالاها قابلیت بازگشت و یا تعویض را دارند؟


تمامی محصولات موجود در سایت پوشاک لاله قابلیت بازگشت را در صورت تایید ایراد وارد شده را دارد.

کالاهای قابل بازگشت و یا تعویض به هنگام ارسال باید دارای چه شرایطی باشند؟


در زمان ارسال کردن کالای خریداری شده  مطمئن شوید که کالا را در بسته بندی ویژه خود(همان گونه که دریافت کرده اید) قرار داده اید.

سلامت اتیکت تمام محصولات در زمان ارسال شما بسیار مهم است.قبل از ارسال کالای خریداری شده  اتیکت باید سالم بوده و از محصول جدا نشده باشد.

در تمامی کالاها اتیکت باید کاملا سالم باشد. در صورت جدا شدن ویا مخدوش شدن  تگ های کالاهای خریداری شده قابل استرداد نمی‌باشد.

ایراد ظاهری در کالا به وجود نیامده باشد و در حالت نو باقی مانده باشد.

لباس ها بو نگرفته باشد دچار چروک و رفتن خط اتو نشده باشند لکه و کثیفی روی لباس نباشد و با بسته بندی خود محصول ارسال شود­­.

کالاهای قابل بازگشت را چگونه ارسال کنیم؟


مشتریان عزیز در صورتی که قصد بازگرداندن کالایی را دارید با خدمات پس از فروش پوشاک لاله تماس گرفته و آن را اعلام نمایید تا در صورت داشتن شرایط جهت ارسال کالا راهنمایی شوید.

لطفا از ارسال کالا بدون هماهنگی خودداری کنید.

نکته در روز های تعطیل برای ارتباط با پشتیبانی و برگشت محصول میتوانید به تلگرام lalehadmin پیام دهید.