جوراب های زنانه ای که باید بشناسید

جوراب های زنانه ترند سال

انواع جوراب‌های زنانه

تا به حال از پوشاک مختلفی صحبت به میان آمده است، اما راجع به جوراب‌ها حرف زیادی به میان نیامده است. خیلی از افراد وقت زیادی برای خریدن و یا انتخاب جوراب ها نمی‌گذارند و آن‌ها را بی توجه به اهمیت آن در بوجود آوردن یک تیپ خاص استفاده می‌کنند. استفاده از کفش بدون جوراب، پای شما را بد بو کرده و به کفش نیز آسیب میزند اما هر جوراب برای موقعیت و پوشش خاصی استفاده دارد. برای داشتن یک استایل متفاوت، بهتر است با ما تا اخر مقاله همراه باشید و با انواع جوراب‌های زنانه و موقعیت استفاده از آن‌ها آشنا شوید.

  •  جوراب‌های زنانه نیم پوش

جوراب نیم پوش، که به جوراب سر پنجه و یا mule نیز معروف است بهترین انتخاب برای پوشیدن با کفش‌های مجلسی است. این مدل از جوراب‌ها باعث می‌شود تا پاهای شما در کفش هایی که پشت و بغل پا باز است راحت باشد و در این کفش‌ها شاداب باقی بماند. برای اینکه نشانی از جوراب معلوم نباشد، بهترین رنگ برای این مدل جوراب، رنگ پا است.

  • جوراب‌های کالجی

جوراب بدون دید یا no show socks جوراب‌هایی هستند که برای کفش هایی که روی پا را نمی‌پوشانند مناسب هستند. کفش هایی مثل کالجی، لوفر و کفش باله کفش هایی هستند که این مدل از جوراب‌ها مناسبشان می باشند.

 
مطالب مفید برای شما:  انواع استایل لباس زنانه
  • جوراب‌های زنانه مچی

این جوراب‌های زنانه، محبوب ترین مدل جوراب محسوب می‌شوند. این جوراب‌ها مناسب برای پوشیدن به همراه کفش‌های اسپرت، کژوال و کتانی هستند و به همین دلیل جوراب‌های sneaker نیز نامیده می‌شوند. از آنجایی که هنگام پوشیدن این مدل از جوراب‌ها مقداری از جوراب مشخص است؛ بهترین رنگ برای آن همرنگ با کفش شما و یا همرنگ و یا کمی تیره تر از شلواری که با آن می‌پوشید است.

  • جوراب‌های زنانه یک ربع

این جوراب‌ها تا بالای قوزک پا را میپوشاند و همچنین به نام  ankle socks نیز نامیده می‌شود. خانم‌ها از این جوراب‌ها بیشتر برای محافظت از پاهایشان در برابر گزیدگی کفش و یا تاول استفاده می‌کنند. با جورابهای ربع در بیرون از خانه پاهایتان کمتر کثیف می‌شود و آسیب کمتری میبیند. همچنین برای خانم‌های محجبه که نمی‌خواهند ساق پاهایشان دیده شود بهترین نوع جوراب برای پوشیدن جوراب‌های ربع است.

  • جوراب‌های زنانه مهماندار

جوراب زنانه ای که ساق ۱۲ الی ۱۵ سانتی‌متری دارد. این جوراب‌ها به جوراب ساق دار و یا crew socks نیز معروف اند. این جوراب ها طرح‌های مختلف دارد و بیشتر در فصل سرد پوشیده می‌شود. طرح‌های تا به تا و یا با شکلک‌های خاص از محبوب ترین طرح‌های این نوع جوراب‌ها در سال‌های اخیر بوده است.

 

مطالب مفید برای شما:  استایل کلاسیک چیست و مناسب چه افرادی است؟

جوراب‌های حریر

جوراب‌های sheer stocking socks مدل محبوبی از جوراب‌های زنانه است که جزو این دسته قرار می‌گیرد این جوراب‌ها هم با کفش اسپرت و هم با کفش مجلسی قابل استفاده هستند. این مدل از جوراب‌ها از جنس حریر و کمی گشاد است و به صورت چین خورده در اطراف مچ پا قرار میگیرد.

 
  • جوراب‌ سه ربع

جوراب‌های تا زانو یا knee high socks جوراب‌هایی هستند که تا زیر زانو می‌رسند و ساق پا را می‌پوشانند. برای فصل سرد سال و پوشیدن در زیر چکمه بسیار مناسب است. برای شلوارک های ورزشی یا چکمه های مختلف طرح ها و مدل های مختلف آن را میتوانید تهیه کنید و بپوشید.

  • جوراب زنانه بالای زانو

این جوراب‌ها تا بالای زانو ادامه دارند و برای پوشیدن با لباس‌های کوتاه مناسب میباشد مدل‌های حریر یا توری آن بیشتر حالت مجلسی دارد. به این مدل جوراب thigh high socks یا over knee socks نیز گفته می‌شود.

  •  جوراب ساق بلند بالای ران

این مدل جوراب تا بالای ران امتداد دارد و بیشتر برای زیبایی و استفاده در زیر لباس‌های مجلسی مناسب است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *