شلوار جین مناسب اندام من کدام است؟

هر وقت به کمد لباس خود نگاه کردید و بین لباس های خود شلوار جین یا شلوار لی را دیدید، حتما از ژاکوب دیویس و لوی استراوس باید تشکر کنید!! شلوارهای جین از پارچه دنیم تهیه می‌شوند. این شلوار ها ابتدا به سفارش ژاکوب دیویس برای تهیه شلوارهای مقاوم و دارای کیفیت خوب برای کارهای سخت، توسط لوی استراوس تولید شدند. سپس در نیمه دوم قرن ۱۹ به صورت تجاری در آمده و در سالهای ۱۹۵۰ به محبوبیت می‌رسد.پس از آن، شلوار جین از سال ۱۹۶۰ با نام بازرگانی لی (lee) وارد ایران شد و به نام شلوار لی معروف شد.
شلوار لی شلواری است که در تمام فصول برای موقعیت های غیر رسمی و نیمه رسمی می‌توان از آن استفاده کرد. در نتیجه، وجود یک شلوار جین مناسب با اندام شما در بین لباس های داخل کمد، الزامیست. 

چطور شلوار جین مناسب اندام خود را انتخاب کنم؟

اگر شلوار های جین را به دو شاخه اصلی زنانه و مردانه تقسیم کنیم، هر شاخه بر اساس میزان فیت بودن لباس به چندین زیر شاخه تقسیم میشوند. برای انتخاب شلوار لی مورد نیاز استایل خود، مقاله را تا انتها دنبال کنید تا علاوه بر آشنا شدن با انواع شلوار لی، بتوانید شلوار لی مناسب اندام خود را انتخاب کنید.

شلوار های جین مردانه

  • straight (شلوار جین راسته)
شلوار های راسته، از کمر تا پایین یک عرض ثابت دارند و با نزدیک شدن به مچ پا همچنان عرض خود را حفظ میکنند. این مدل از شلوارها پرطرفدار ترین شلوار های مردانه است. 
jeans در صورتی که بدن ورزشکاری دارید این شلوار ها بسیار مناسب شما هستند.
 شلوار لی راسته
شلوار جین راسته مردانه
  • relaxed (شلوار جین راحت)
شلوار های جین ریلکس یا راحت، برشی مثل شلوار های راسته دارند. تفاوت این مدل با مدل قبلی در این است که این شلوار در همه‌ی قسمت ها کمی گشاد تر است. طراحی این شلوار باعث می‌شود شما در این شلوار ها راحت تر باشید.
jeans این شلوار ها برای افرادی که پاهای پهنی دارند انتخاب فوق‌العاده‌ای است ولی به خاطر برشش برای اکثر اندام ها مناسب و راحت است.
 شلوار جین راحت و آزاد
شلوار جین راحت مردانه انتخاب مناسبی برای تمام افراد است
source: Gap
  • loose (شلوارهای جین گشاد)
شلوار های جین که در قسمت باسن، ران و ساق پا گشاد هستند جزو این دسته هستند.
jeans افرادی که معمولا تیپ های هیپ هاپ دوست دارند طرفدار این مدل شلوار ها هستند و البته جزء بهترین انتخاب ها برای مردانی هستند که پاهای پهن تری دارند.
 شلوار جین گشاد
source: pinterest
  • bootcut (شلوارهای جین بوت کات)
شلوار های بوت کات یا دم پا گشاد، شلوار های جینی هستند که از کمر تا زانو راسته هستن و کم کم هر چه به سمت مچ پا میرود گشاد تر میشوند.  این شلوار ها که سال‌های ۱۸۵۰ میلادی تولید شد بیشتر بین کابوی ها و  مزرعه‌دار ها پر طرفدار شد. چون طراحی این شلوار باعث میشد که افراد بتوانند شلوار جین را با چکمه بپوشند و مشکل زیادی در این مورد نداشته باشند.
این روزها همچنان شلوار های دم‌پاگشاد پر طرفدار هستند و نسبت به سبک های قدیمی تر، کمی برش های تنگ تری دارد.
jeans پیشنهاد ما برای مردانی با بدن های عضلانی، امتحان این مدل شلوار ها است.
 شلوار جین بوت کات مردانه
source: pinterest
  • skinny (شلوار جین جذب یا اسکینی)
شلوارهای اسکینی کاملا شکل بدن رو به خود میگیره و نمایش میده. این شلوار ها بسیار تنگ هستند و پاچه ها از کمر تنگ میشود و هر چه به سمت مچ پا میرود تنگ تر میشود. همین نوع طراحی باعث میشود قسمت پایینی بدن لاغر و بلندتر بنظر برسد.
jeans با توجه به توضیحات فوق این مدل شلوار بیشتر برای مردانی که پاهای کوتاهی دارند مناسب است.
Skinny jeans obsession
source: pinterest
  • slim (شلوار جین تنگ)
شلوارهای اسلیم به شلوار های اسکینی بسیار شبیه هستند ولی به همان اندازه چسبان نیستند این مدل شلوار ها دقیقا بر روی بدن می نشیند نه خیلی چسبان و نه خیلی گشاد است.
jeans شلوار های اسلیم برای مردانی که بدن لاغری دارند مناسب میتواند باشد و اگر جزو این دسته هستید حتما این شلوار را امتحان کنید. 
برای خرید شلوار های جین مردانه بصورت عمده از طریق این سایت میتوانید اقدام کنید.

شلوارهای جین زنانه

Mom-Style (شلوار های جین مام استایل)
شلوار های مام استایل شلوار هایی هستند که اواخر سالهای ۱۹۸۰ و اوایل سالهای ۱۹۹۰ میلادی مد شد. در سالهای ۲۰۰۰ زنان میانسال آمریکایی این مدل از شلوار ها را می پوشیدند. و امسال مجددا در ترند های لباس های تابستانی قرار گرفته است. این شلوار ها معمولا به رنگ آبی روشن کلاسیک و بدون سنگ شویی هستند, فاق بلندی دارد. فاق این شلوار ها از بالای ناف شروع می‌شود و باعث می‌شود باسن را صاف تر و بزرگتر نشان دهد. این شلوار ها در قسمت زیپ و ران‌ها، گشاد تر از شلوار های معمولی هستند. بنابراین قسمت میانی بدن رو تخت تر و کشیده‌تر از حالت عادی نشان میدهند.
jeans شلوار های مام استایل به خاطر گشادی پاچه‌ها برای افراد قد کوتاه، انتخاب خیلی خوبی نیستند.
شلوار جین مام استایل momstyle jeans
Straight (شلوار های جین راسته)
شلوار های راسته، مانند شلوار جین راسته مردانه به خوبی بر روی اندام می نشیند و در قسمت زانو و کمر به خوبی بدن را حفظ میکند. شلوار جین راسته در حقیقت مدلی بین شلوار اسکینی یا جذب و شلوار مدل بویفرند میباشد.
jeansبه خاطر طراحی و برش شلوار راسته، این مدل از شلوار مناسب تمام اندام ها هستند.

شلوار لی راسته زنانه
Source: Zara
Skinny Jeans (شلوار های جین جذب یا اسکینی)
شلوارهای جین اسکینی امروزه جزو شلوارهای محبوب بین زنان است. دلیل این محبوبیت این است که این مدل از شلوار دقیقا بر روی بدن سوار میشود و شکل اندام را به خود میگیرد. بنابرین خوش تراشی پا ها را بیشتر به نمایش می‌گذارد.  
jeansدر صورتی که کمر باریک دارید و یا پاهای کشیده و خوش تراشی دارید این مدل از شلوارهای جین بهترین انتخاب برای شما هستند، زیرا علاوه بر زیبایی به راحتی با هر لباسی ست می‌شود.
شلوارهای جین
source: instagram
Bootcut(شلوار جین بوت کات)
همانجور که در قسمت شلوارهای مردانه گفته شد این شلوار ها به دلیل راحت بودن افراد در پوشیدن شلوار جین با چکمه، طراحی، تولید و محبوب شدند. این مدل شلوار جین با گذشت زمان در میان افراد خوش استایل در هر سنی بسیار محبوب شد و شلوار جین مدل بوت کات نام گرفت. این مدل شلوار جین تا سر زانو کاملا فیت بدن است و بعد از آن به تدریج گشاد می‌شود. این شلوار ها بر روی اکثر اندام ها به خوبی سوار میشود و اندام شما را زیبا تر نشان میدهد.
jeansمدل‌های جدید شلوار بوت کات نسبت به مدل‌های قبلی، کمی باریکتر است و در نتیجه، خانم‌های جوان نیز می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند. اما توصیه‌ی ما این است که اگر قد کوتاهی دارید از پوشیدن این شلوار ها صرف نظر کنید و یا با کفش پاشنه بلند این شلوار ها را بپوشید.Bootcut Jeans شلوار جین کات بوی
source: pinterest
Flared (شلوار جین دم پا گشاد)
شلوارهای دم‌پا گشاد در سال‌های 1980میلادی حسابی اوج گرفتند و جای خودشان رو بین استایل‌های رسمی‌تر پیدا کردند. نکته مهم راجع به این نوع شلوار این هست که برای قدبلندها و کسایی که پاهای بزرگی دارند و اصطلاحاً گلابی شکل هستند طراحی شده؛ تفاوت این شلوار ها با شلوار های بوت کات، پاچه های گشاد تر و بلند تر آن ها هستند. این مدل از شلوار معمولا با کفش پاشنه بلند پوشیده میشود. 
jeansبخاطر طراحی این مدل از شلوار که برای افرادی با پاهای بزرگ است، پیشنهاد میدهیم اگر قد کوتاهی دارید از سایر اعضای خانواده جین استفاده کنید.شلوار جین
source: pinterest
Cropped (شلوار جین قد ۹۰)
شلوار های کراپ یا قد ۹۰ شلوار هایی هستند که از قد معمول شلوار ها کوتاه تر هستند و درست بالای قوزک پا قرار میگیرند. این شلوارها برای تیپ های کژوال و فرمال مناسب است.
jeans شلوار های قد ۹۰،‌ برای خانم هایی با پاهای لاغر و کشیده مناسب است.
شلوار جین قد ۹۰
source: pinterest
Boyfriend (شلوار جین بوی‌فرند)
برای اولین بار مرلین مونرو شلوار هایی که امروزه به نام بوی فرند شناخته شده است را پوشید! شلوار بوی فرند نوعی از شلوارهاست که در نگاه اول شلوار مردانه ای است که با تغییر و برش برای زنان قابل پوشیده شدن شده است. اولین بار مرلین مونرو با پوشیدن این مدل از شلوار های گشاد و اصطلاحا کیسه ای تضاد زیبایی بین زیبایی زنانه خود و لباس هایی با تم مردانه ساخت و پس از او کیت هولمز چند ده سال بعد با شلوار هایی مشابه تام کروز مجددا این استایل را به ویترین فروشگاه ها برگرداند. شلوارهای بوی فرند برخلاف اسکینی‌ها ظاهر راحتی دارند و کمی بزرگ‌تر از سایز به نظر می رسند؛ طوریکه به نظر می رسد شلوار شخص دیگری را پوشیده‌اید.
پیراهن های دکمه دار تک‌رنگ ،پلیورهای فیت، کت های جین کوتاه و شومیزهای گلدار، انتخاب های مناسبی برای قرارگرفتن در کنار جین بوی‌فرند هستند.
برای انتخاب کفش هم می‌توانید با توجه به موقعیت، از میان بوت‌های ساقدار، پاشنه بلندهای طرح پوست حیوانات، فلت های مخصوص باله و اسنیکرها انتخاب  کنید.
اگر بخواهید این نوع جین را به استایل خود اضافه کنید، باید در گام اول فرم بدن‌تان را بشناسید.
jeans اگر قد کوتاهی دارید بوی فرندهایی با برش خیلی گشاد مناسب شما نیستند و باید از گزینه های دیگر یا جین‌های بوی فرند که برش های کمی ظریف تر دارند استفاده کنید.
شلوار جین بوی فرند
source: lookastic
Girlfriend(شلوار جین گرل‌فرند)
شلوار های گرل فرند، تقریبا همان شلوار بوی فرند هستند که کمی اصطلاحا زنانه تر شده اند و برش ظریف تری دارند. فاق این شلوار ها بلند تر و پاچه های راسته تری دارند. در صورتی که شلوار بوی فرند برای شما زیادی گشاد و نامناسب است، شلوار گرل فرند را امتحان کنید.
تفاوت گرل‌فرند با مام‌استایل ،در فاق بلندتر و گشادی بیشتر پاهای شلوار مام‌استایل است.
jeans این شلوار نیز مانند شلوار های مام استایل و بوی فرند برای افراد قد کوتاه انتخاب مناسبی نیست.Boyfriend Jeans vs. Girlfriend Jeans شلوار جین گرل فرند
برای خرید شلوار های جین زنانه بصورت عمده از طریق این سایت میتوانید اقدام کنید.
بطور کلی هر اندامی داشته باشید یک شلوار جین مناسب اندام شما وجود دارد. کافیست اندام خود را بشناسید و انواع مختلف شلوار را امتحان و با لباس مناسب ست کنید. از انتخاب های جدید و لباس های متفاوت نترسید و استایل مخصوص خودتان را بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *